Szukaj
Close this search box.
blog_header

Blog

Wpis na blogu

Kubek termiczny Outer - test - Piąty Kierunek

Kubek termiczny Outer – test

Otrzymaliśmy trzy kubki do testów: dla Beaty Termio Lady Plus, dla Konrada Aston i dla Mikołaja Outer. Za nami testy dwóch kubków. Czas na opis ostatniego produktu – tym razem na cenzurowanym jest kubek Outer.

Warunki testowania

Kilka miesięcy zarówno w warunkach zimowych jak i wiosennych. Jednodniowe wycieczki, wyjazd trampingowy na Lanzarote oraz podróże po Polsce.

Opis producenta Outer

Wymiary: wysokość 23 cm, średnica u dołu 6,5 cm, średnica u góry 6,7 cm.
Pojemność: 440 ml.
Waga: 0,30 kg

Konstrukcja i funkcjonalność

Kubek zrobiony ze stali nierdzewnej z podwójnymi ściankami bardzo dobrze trzyma ciepło napojów. To zdecydowany plus produktu. Drugim plusem jest jego wytrzymałość. Testowaliśmy go zarówno w terenie jak i w warunkach nauki i pracy. Po wielu tygodniach użytkowania poza drobnym wgnieceniem (rzut plecaka na ziemię) kubek prezentował się bardzo dobrze. Z uwagi na blokadę przykrywki, Mikołaj często nosił kubek do szkoły. Miało to dać pewność, że Outer niefortunnie się nie otworzy w plecaku z książkami i zeszytami. Zachwalana przez producenta blokada w Outerze świetnie spisywała się jedynie do pewnego czasu. Po licznych otwarciach i zamknięciach mechanizm wyrobił się i nie zawsze był gwarantem bezpieczeństwa. Tym samym test szkolny Outer zaliczył jedynie na trójkę z plusem.

Z pewnością do zalet kubka Outer należy zaliczyć możliwość posługiwania się nim przy pomocy jednej ręki. Przycisk dobrze działa i produkt z pewnością docenią osoby, które zwracają uwagę na ergonomię tego typu przedmiotów. Tradycyjnie nie zapominam o informacji dotyczącej wersji kolorystycznych. Produkt można dostać w czterech wariantach: srebrnym, miedzianym, beżowym, granatowym metaliku. Wg opinii producenta kubek pasuje też do większości uchwytów samochodowych, czego nie możemy potwierdzić, bo tego nie sprawdziliśmy.

Kubek dobrze się myje, choć należy pamiętać, że nie można go myć w zmywarce. Cena Outer to 78 złotych (cena ze strony producenta – grudzień 2017). Za dodatkową opłatą można dodać do kubka samozaciskową rączkę wykonaną z trwałego tworzywa na drukarce 3D. Jej koszt to 39 złotych (cena ze strony producenta – grudzień 2017).

Zalety

+ bardzo dobre trzymanie ciepła

+ wytrzymałość (za wyjątkiem blokady)

+ wygodny ustnik

Wady

– blokada przykrywki nie trzymała dobrze po wielu dniach testu

 

Test został wykonany dla Sklepu Termokubki

Podziel się:

Zobacz także

Z Etną w tle - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Z Etną w tle

Ląduję u podnóża najwyższego czynnego wulkanu w Europie na Sycylii. Nie idę jednak z komercyjnym prądem i zostawiam za plecami Etnę, by ruszyć na północny-wschód.

Czytaj więcej »
Na kamiennym krzyżu - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Na kamiennym krzyżu

Gdyby ktoś mnie tu „magicznie teleportował” i musiałbym zgadywać, gdzie jestem, powiedziałbym, że w Alpach. Wystarczy jednak chwila uważnej obserwacji lub odpowiedni moment, w którym

Czytaj więcej »