Szukaj
Close this search box.
blog_header

Blog

Wpis na blogu

Spodenki Mounted Dare2b - test - Piąty Kierunek

Spodenki Mounted Dare 2b – test

Podczas każdej rodzinnej podróży sporo uwagi poświęcamy odpowiedniemu doborowi ubrań. Kiedy przed kolejną wyprawą na Kaukaz okazało się, że moje ulubione spodenki zyskały nieplanowaną wentylację (czytaj dziurę), bez ociągania się, ruszyłem na zakupy do zaufanego sklepu. Oto moja opinia o spodenkach Mounted Dare 2b.

Warunki testu

Rok testów w różnych warunkach: liczne trekkingi w górach, w tym w górach wysokich, nad morzem, w mieście, wycieczki rowerowe.

Spodenki Mounted Dare 2b

Pierwsze wrażenie po założeniu spodenek: bardzo miły w dotyku materiał i doskonały komfort, to efekt mieszanki poliamidu 92% i elastanu 8%. Spodenki nie krępowały moich ruchów podczas trekkingów czy jazdy na rowerze. Wygodę produktu oceniam zatem bardzo wysoko. Materiał po roku używania i licznych praniach wygląda jak nowy. Szwy nie puściły w żadnym miejscu. Produkt używałem bardzo intensywnie, a materiał wykazał bardzo wysoka odporność na uszkodzenia. Spodenki Mounted Dare 2b szybko schną i co bardzo ważne podczas kilkutygodniowy wypraw, nie zbierają brudu. Zapewne jest to zasługą zewnętrznej impregnacji, która nawet po roku intensywnego użytkowania nadal pełni swoją funkcję.

Kolejny plus produktu to funkcjonalne kieszenie. W sumie jest ich sześć: dwie tylne, dwie przednie i dwie boczne zapinane na zamki. Zapięcia i konstrukcja kieszeni na nogawkach są rewelacyjnie zaprojektowane. Przy wypełnionych kieszeniach spodenki nie tracą na estetyce, a dobrze spisujące się zamki dbają o bezpieczeństwo zawartości kieszeni bocznych.

Spodenki są regulowane w pasie poprzez dwie gumy odciągane do boku. W razie potrzeby są szlufki na pasek. W mojej opinii jedyną wadą jest wysoka cena bazowa spodenek, czyli 229 złotych. Cena promocyjna wynosi 99 złotych i taką kwotę warto zapłacić za spodenki Mounted Dare 2b.

Zalety

+ lekki i szybkoschnący materiał

+ odporne na uszkodzenia

+ nie zbierają brudu

+ bardzo wygodne

+ funkcjonalne kieszenie

+ regulowany pas

Wady

– wysoka cena

Podziel się:

Zobacz także

Z Etną w tle - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Z Etną w tle

Ląduję u podnóża najwyższego czynnego wulkanu w Europie na Sycylii. Nie idę jednak z komercyjnym prądem i zostawiam za plecami Etnę, by ruszyć na północny-wschód.

Czytaj więcej »
Na kamiennym krzyżu - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Na kamiennym krzyżu

Gdyby ktoś mnie tu „magicznie teleportował” i musiałbym zgadywać, gdzie jestem, powiedziałbym, że w Alpach. Wystarczy jednak chwila uważnej obserwacji lub odpowiedni moment, w którym

Czytaj więcej »