Szukaj
Close this search box.
blog_header

Blog

Wpis na blogu

Mediatravel - wyprawa 2018 - Piąty Kierunek

Mediatravel – wyprawa 2018

Łódzki Festiwal Mediatravel, jak opisują to pomysłodawcy przedsięwzięcia, „to próba pokazania dorobku odkrywców i podróżników, przemierzających świat z kamerą, aparatem fotograficznym i mikrofonem w ręku”. W tegorocznej edycji w kategorii wyprawa roku za przejście szlaku „Janapar Trail” w Górskim Karabachu otrzymujemy wyróżnienie z rąk Darka Załuskiego. Nota bene sam odbiera Grand Prix w kategorii film „Zimowa Wyprawa K2 1987-88”.

Mediatravel 2018

Przede wszystkim festiwal jest doskonałą okazją do spotkania nietuzinkowych postaci. Dlatego z niezwykłą przyjemnością rozmawiamy z Ryszardem Czajkowskim, któremu obiecujemy doglądanie jego dębu w „Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców” w Krakowie. Dodatkowo przyjemność intelektualną dostarcza słuchanie opowieści Moniki Rogozińskiej. Swoją drogą gratulujemy autorce nagrody specjalnej Columbus Award za całokształt działalności i twórczości. Wisienką na torcie jest minikoncert Magdaleny Lechowskiej. „Dni których nie znamy” w latynoskiej aranżacji to po prostu petarda.

Podziel się:

Zobacz także

Z Etną w tle - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Z Etną w tle

Ląduję u podnóża najwyższego czynnego wulkanu w Europie na Sycylii. Nie idę jednak z komercyjnym prądem i zostawiam za plecami Etnę, by ruszyć na północny-wschód.

Czytaj więcej »
Na kamiennym krzyżu - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Na kamiennym krzyżu

Gdyby ktoś mnie tu „magicznie teleportował” i musiałbym zgadywać, gdzie jestem, powiedziałbym, że w Alpach. Wystarczy jednak chwila uważnej obserwacji lub odpowiedni moment, w którym

Czytaj więcej »