Szukaj
Close this search box.
blog_header

Blog

Wpis na blogu

Test Sarcophagus 3 Rockland

Mata samopompująca Sarcophagus 3 Rockland

Dla każdego, kto tak jak my spędza ponad dwa miesiące w ciągu roku w namiocie, komfort spania to sprawa zasadnicza. Zupełnie niedawno zamieniliśmy tradycyjne „karimaty” na maty samopompujące. Oto nasza opinia na temat Sarcophagus 3 Rockland.

Warunki testu

Kilkanaście noclegów w namiocie w warunkach zimowych (śnieg) oraz wiosenno-letnich (słońce, deszcz). Dwumiesięczna podróż po Kaukazie. Mata była używana wyłącznie do spania w namiocie.

Opis producenta Sarcophagus 3 Rockland

Waga: 0,99 kg

Wymiary: 180x50x3 cm

Wymiary po spakowaniu: 13×50 cm

Konstrukcja i funkcjonalność

Kupując matę Rockland otrzymujemy również pokrowiec oraz gumową taśmę do kompresji. Nie miałem okazji użyć zestawu naprawczego (również w komplecie) i niech tak jak najdłużej zostanie. Wykonanie maty oraz jakość użytych materiałów nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń. W porównaniu do konkurencji mata jest trochę sztywniejsza, ale dla mnie nie ma to większego znaczenia.

Komfort spania oraz izolacyjność są bardzo dobre. Nawet przy temperaturze poniżej zera oraz śniegu, nie odczuwałem żadnego dyskomfortu cieplnego (spałem w syntetycznym śpiworze o parametrach komfort +6oC).

Mata łatwo się pompuje i bez problemów składa. Osoby wysokie (ponad 180 cm, tak jak ja) nie mieszczą się na macie. Ale wystarczy, że trzymamy głowę na dmuchanej poduszce, worku z ubraniami czy plecaku. Jeśli ktoś lubi spać „na płasko” i jest wysoki powinien się dobrze zastanowić przed zakupem. Może producent w przyszłości zaproponuje inne rozmiary. Na razie mata ma jedną standardową długość. Wymiary po spakowaniu zdecydowanie nie należą do zalet maty. Kolejnym minusem jest słaba jakość wentyli. Na trzy testowane maty dwie zepsuły się (tzn. nie trzymają powietrza) po rocznym używaniu.

Jednak bezapelacyjnym plusem produktu ze znakiem Rockland jest w niezwykle atrakcyjna cena – nawet ponad dwukrotnie niższa niż u konkurencji. Jeśli zatem używamy maty weekendowo i nie mają dla nas znaczenie rozmiary i waga, to czy jest sens przepłacać.

Zalety

+ cena (proponowana przez producenta 139zł – 2015 r.)

+ w komplecie zestaw naprawczy

+ pokrowiec na matę oraz gumowa taśma do kompresji

+ bardzo dobra izolacyjność zapewniająca komfort spania

Wady

– duże rozmiary po spakowaniu w porównaniu do konkurencji

– jeden rozmiar (180 cm)

– słaba jakość wentyli

 

Test został wykonany dla RavenOutdoor

Podziel się:

Zobacz także

Luboń Wielki
Poznawanie
zdzieckiemwplecaku

Luboń Wielki z dzieckiem

Małe schronisko na Luboniu Wielkim przypomina magiczny domek. Patrząc przez jego okna na cztery strony świata widać drewniane rzeźby słowiańskich bożków, ołtarz poświęcony JPII, wieżę

Czytaj więcej »
Dargavs
Fotoreportaż
zdzieckiemwplecaku

Dargavs – miasto umarłych

W różnych kulturach z miejscami pochówku wiążą się swoiste tradycje, obyczaje i zachowania. Może to dziwnie zabrzmi, ale niektóre nekropolie są niezwykłe. Dla jednych są

Czytaj więcej »