Szukaj
Close this search box.
blog_header

Blog

Wpis na blogu

Czeczeńska legenda o wilczycy

Czeczeńska legenda o wilczycy

„Dawno temu Bóg stworzył świat, a Ziemię zasiedlił ludźmi i zwierzętami. Podarował im raj, w którym panowało szczęście i miłość. Ale nic nie może trwać wiecznie”. Tak rozpoczyna się czeczeńska legenda o wilczycy, która dla Czeczenów jest najważniejszym symbolem narodowym.

„Po wielu latach zapomniano o bożych przykazaniach. Ludzie zaczęli się zabijać, a silne zwierzęta pożerały słabsze – każdy chciał zostać władcą Ziemi. Jedynie skromna Wilczyca nie uległa próżności i pysze. Ostrzegała, że Bóg stworzył wszystkich równymi. Nikt jednak nie chciał słuchać przestróg Wilczycy. Bóg spostrzegł, że w raju zapanowała przemoc, a zamiast piękna panoszył się brud i błoto. Bóg wysłał z przestrogą swoich Aniołów. Ludzie ich jednak nie posłuchali”.

Czeczeńska legenda o wilczycy – film

Jesteś ciekawy, jak skończyła się czeczeńska legenda o wilczycy? Obejrzyj film.

 

Podziel się:

Zobacz także

Z Etną w tle - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Z Etną w tle

Ląduję u podnóża najwyższego czynnego wulkanu w Europie na Sycylii. Nie idę jednak z komercyjnym prądem i zostawiam za plecami Etnę, by ruszyć na północny-wschód.

Czytaj więcej »
Na kamiennym krzyżu - Piąty Kierunek
News
5kierunek

Na kamiennym krzyżu

Gdyby ktoś mnie tu „magicznie teleportował” i musiałbym zgadywać, gdzie jestem, powiedziałbym, że w Alpach. Wystarczy jednak chwila uważnej obserwacji lub odpowiedni moment, w którym

Czytaj więcej »