4.08-15.08.2024
12 dni
8-16 osób
1 dzień
Zgarniamy grupę z lotniska w Kutaisi i ruszamy na zwiedzanie stolicy Imeretii. Potem czas na kontemplację i piękne widoki z Monastyru Gelati, ufundowanego w 1106 przez króla Dawida IV Budowniczego. Po pierwszej gruzińskiej kolacji proponujemy wieczorny spacer po Kutaisi.
2 dzień
Ten dzień to mieszanka doświadczeń z postsowiecką i przemysłową częścią Imeretii w Cziatura. Zobaczymy emblematyczną pustelnię na 40-metrowej skale. Wpadniemy na lancz do gruzińskiej spelunki, gdzie stołują się jedynie miejscowi. Na nocleg wracamy do Kutaisi.
3 dzień
To będzie spotkanie z wodą i światem podziemi. Zwiedzimy jaskinię Prometeusza lub Sataplia, po której czeka nas kąpiel w gorących źródłach. Wjedziemy do Megrelii i zatrzymujemy się w Zugdidi.
4 dzień
Zwiedzimy pałac Księcia Dadiani wraz z otaczającym go parkiem. Kto wie może spotkamy samego władcę (sic!). Zatrzymamy się przy granicy z Abchazją przy symbolicznym pomniku „Non-Violence”. Kolejny przystanek to serce Górnej Swanetii – Mestia.
5 dzień
Jeśli tylko góry nas puszczą pojedziemy do Uszguli, by poszukać ukrytych historii górskich osad z kamiennymi wieżami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A wszystko u stóp Szchary – najwyższej góry w Gruzji i trzeciego co do wysokości szczytu Kaukazu 5193 m n.p.m. Nocleg w Mestii.
6 dzień
Po górskich wędrówkach, czas na spotkanie z kulturą walecznych górali. Odwiedzimy Muzeum Historii i Etnografii Swanetii, a także wyjdziemy na kamienną wieżę. Wieczorem porwie nas folklor Swanów.
7 dzień
Głównym punktem programu będą warsztaty kulinarne. Nauczymy się lepić gruzińskie placki: z serem (chaczapuri) i mięsem (kubdari). Najedzeni ruszamy nad brzeg Morza Czarnego, gdzie odpoczniemy na czarnych, magnetycznych piaskach. Nocleg w okolicach Batumi.
8 dzień
Do południa każdy będzie mógł przenieść się na chwilę do Australii, Nowej Zelandii, Himalajów, Ameryki Północnej czy Ameryki Południowej. A to oznacza, że zwiedzimy batumski ogród botaniczny. Po spotkaniach z florą zwiedzimy wielokulturowe Batumi, odwiedzimy targ i zaglądniemy na typowe gruzińskie osiedle.
9 dzień
To dzień na leniuchowanie na plaży. Oczywiście pilot ma propozycje dla bardziej aktywnych uczestników. Nocleg w okolicach Batumi.
10 dzień
Do południa plażujemy i przedłużamy spotkanie z wodą w gorących źródłach w drodze do Kutaisi, by nabrać sił na wieczór. Tak, to wieczór supry z tradycyjnymi toastami wznoszonymi przez tamadę.
11 dzień
Niespiesznie po śniadaniu ruszymy na wycieczkę pod szczyty Raczy-Leczchumi nad jezioro Szaori. Bliski kontakt z naturą, majestatyczne szczyty nad taflą jeziora – po prostu „chwilo trwaj”. To będzie czas na spokojne pożegnanie się z Sakartwelo. Nocleg w Kutaisi.
12 dzień
Po śniadaniu, jedziemy na lotnisko w Kutaisi, gdzie kończymy przygodę z Zachodnią Gruzją.b
Uczestnik powinien zapoznać się z informacjami o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych w tym zalecanych szczepieniach ochronnych. Aktualne informacje są dostępne na stronie Serwisu RP – Polska w Gruzji
adres: Oniashvili 24, 0160 Tbilisi, Gruzja
telefon: + 995 322 92 03 98
e-mail: tbilisi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
Telefon dyżurny
Telefon dyżurny dostępny jest wyłącznie dla obywateli polskich poza godzinami pracy urzędu. W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula na rzecz obywateli polskich (np. zgony, aresztowanie, wypadki drogowe, kradzież dokumentów) możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +995 599 701 279
e-mail dyżurny: tbilisi.wk.dyzurny@msz.gov.pl
Media społecznościowe
Twitter: @PLinGeorgia
Facebook: @polish.embassy.tbilisi