Szukaj
Close this search box.
Gruzaj zachodnia

Gruzja Zachodnia lato 2024​

4.08-15.08.2024

12 dni

8-16 osób

Program wyjazdu

1 dzień

Zgarniamy grupę z lotniska w Kutaisi i ruszamy na zwiedzanie stolicy Imeretii. Potem czas na kontemplację i piękne widoki z Monastyru Gelati, ufundowanego w 1106 przez króla Dawida IV Budowniczego. Po pierwszej gruzińskiej kolacji proponujemy wieczorny spacer po Kutaisi.

2 dzień 

Ten dzień to mieszanka doświadczeń z postsowiecką i przemysłową częścią Imeretii w Cziatura. Zobaczymy emblematyczną pustelnię na 40-metrowej skale. Wpadniemy na lancz do gruzińskiej spelunki, gdzie stołują się jedynie miejscowi. Na nocleg wracamy do Kutaisi.

3 dzień

To będzie spotkanie z wodą i światem podziemi. Zwiedzimy jaskinię Prometeusza lub Sataplia, po której czeka nas kąpiel w gorących źródłach. Wjedziemy do Megrelii i zatrzymujemy się w Zugdidi.

4 dzień

Zwiedzimy pałac Księcia Dadiani wraz z otaczającym go parkiem. Kto wie może spotkamy samego władcę (sic!). Zatrzymamy się przy granicy z Abchazją przy symbolicznym pomniku „Non-Violence”. Kolejny przystanek to serce Górnej Swanetii – Mestia.

5 dzień

Jeśli tylko góry nas puszczą pojedziemy do Uszguli, by poszukać ukrytych historii górskich osad z kamiennymi wieżami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A wszystko u stóp Szchary – najwyższej góry w Gruzji i trzeciego co do wysokości szczytu Kaukazu 5193 m n.p.m. Nocleg w Mestii.

6 dzień

Po górskich wędrówkach, czas na spotkanie z kulturą walecznych górali. Odwiedzimy Muzeum Historii i Etnografii Swanetii, a także wyjdziemy na kamienną wieżę. Wieczorem porwie nas folklor Swanów. 

7 dzień

Głównym punktem programu będą warsztaty kulinarne. Nauczymy się lepić gruzińskie placki: z serem (chaczapuri) i mięsem (kubdari). Najedzeni ruszamy nad brzeg Morza Czarnego, gdzie odpoczniemy na czarnych, magnetycznych piaskach. Nocleg w okolicach Batumi.

8 dzień

Do południa każdy będzie mógł przenieść się na chwilę do Australii, Nowej Zelandii, Himalajów, Ameryki Północnej czy Ameryki Południowej. A to oznacza, że zwiedzimy batumski ogród botaniczny. Po spotkaniach z florą zwiedzimy wielokulturowe Batumi, odwiedzimy targ i zaglądniemy na typowe gruzińskie osiedle.

9 dzień

To dzień na leniuchowanie na plaży. Oczywiście pilot ma propozycje dla bardziej aktywnych uczestników. Nocleg w okolicach Batumi.

10 dzień

Do południa plażujemy i przedłużamy spotkanie z wodą w gorących źródłach w drodze do Kutaisi, by nabrać sił na wieczór. Tak, to wieczór supry z tradycyjnymi toastami wznoszonymi przez tamadę.

11 dzień

Niespiesznie po śniadaniu ruszymy na wycieczkę pod szczyty Raczy-Leczchumi nad jezioro Szaori. Bliski kontakt z naturą, majestatyczne szczyty nad taflą jeziora – po prostu „chwilo trwaj”. To będzie czas na spokojne pożegnanie się z Sakartwelo. Nocleg w Kutaisi.

12 dzień

Po śniadaniu, jedziemy na lotnisko w Kutaisi, gdzie kończymy przygodę z Zachodnią Gruzją.b

Gruzja Zachodnia początek lata

4 sierpnia - 15 sierpnia 2024
950 koszt wyjazdu (12 dni)
 • transfer z lotniska i na lotnisko w Kutaisi
 • transport lokalnym samochodem/busem i przewóz bagażu
 • 11 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w gruzińskich pensjonatach
 • śniadania i obiadokolacje kuchni gruzińskiej z winem, możliwa opcja wegetariańska
 • warsztaty kulinarne
 • supra - tradycyjna gruzińska uczta z winem i tamadą
 • zwiedzanie zgodnie z programem
 • opieka certyfikowanego polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • bilety do atrakcji turystycznych
 • na czas wyjazdu pomagamy zakupić gruzińską kartę SIM z dostępem do nielimitowanego Internetu
 • cena nie zawiera transportu do i z Gruzji

Ważne informacje

Uczestnik powinien zapoznać się z informacjami o obowiązujących przepisach paszportowych, wizowych i sanitarnych oraz o wymaganiach zdrowotnych w tym zalecanych szczepieniach ochronnych. Aktualne informacje są dostępne na stronie Serwisu RP – Polska w Gruzji

Ambasada RP w Gruzji​

adres: Oniashvili 24, 0160 Tbilisi, Gruzja

telefon: + 995 322 92 03 98

e-mail: tbilisi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Telefon dyżurny

Telefon dyżurny dostępny jest wyłącznie dla obywateli polskich poza godzinami pracy urzędu. W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula na rzecz obywateli polskich (np. zgony, aresztowanie, wypadki drogowe, kradzież dokumentów) możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +995 599 701 279

e-mail dyżurny: tbilisi.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Media społecznościowe

Twitter: @PLinGeorgia

Facebook: @polish.embassy.tbilisi