Spodnie Tuned In Trouser Dare 2b – test

Spodnie Tuned In Trouser Dare 2b - test - Piąty Kierunek

Po teście spodenek Mounted Dare 2b przyszedł czas opinię o produkcie bardzo podobnym, ale z długimi nogawkami. Oto moje zdanie, po dwóch miesiącach ostrego testowania, na temat spodni Tuned In Trouser Dare 2b.

Warunki testu

Dwa miesiące podczas autostopowej podróży po Kaukazie, w tym w górach wysokich, nad morzem, w mieście.

Tuned In Trouser Dare 2b

Po bardzo dobrej ocenie po użytkowaniu spodenek zrobionych dokładnie z tej samej mieszanki poliamidu i elastanu, miałem możliwość testowania wersji z długimi nogawkami. Podobnie jak w przypadku spodenek pierwsze wrażenie i użytkowanie oceniam tak samo – materiał jest bardzo miły w dotyku, a komfort noszenia spodni stoi na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo spodnie nosiłem w krajach muzułmańskich (gdzie faceci w szortach nie są mile widziani), nad morzem i w mieście, przy wysokiej temperaturze nie czułem dyskomfortu (czytaj nie przegrzewałem się). Zatem spodniom Tuned In Trouser Dare 2b należy się duży plus dla za komfort termiczny.

Produkt poza wysokimi temperaturami był nastawiony na klimat wysokogórski (ponad 3000 m n.p.m.), mgły i deszcz. Dzięki zewnętrznej impregnacji mgła oraz drobny, krótkotrwały deszcz nie są straszne. Trzeba pamiętać, że nie są to spodnie techniczne, więc nie są niezniszczalne. Aczkolwiek podczas ośmiotygodniowego wyjazdu nie brudziły się łatwo i nawet po intensywnym deszczu wysychały bardzo szybko.

Spodnie posiadają sześć kieszeni: dwie tylne, dwie przednie i dwie boczne zapinane na zamki. Jednak boczne są inaczej zaprojektowane niż w spodenkach Mounted. W mojej ocenie wypełnione kieszenie w Tuned In Trouser nie dają takiego poczucia komfortu, jak w przypadku wersji krótkiej. Być może dlatego, że kieszenie w spodniach umiejscowione są bliżej przodu uda niż boku. Nie zaliczam tego jako wady, bo jest to w tym przypadku moje osobiste odczucie.

Wadą natomiast są słabe szwy i wykończenia. Już w pierwszym tygodniu używania gumowa regulacja w pasie urwała się z jednej strony. Dobrze, że spodnie posiadają szlufki na pasek, który zadbał o to, by spodnie nie spadały z tyłka. Na dodatek w trzecim tygodniu zauważyłem w kilku miejscach (przyśrodkowa część prawej nogawki, krocze pod zamkiem i przy kieszeni), powiększające się dziury, z powodu rozpruwających się szwów. Z punktu widzenia użytkownika, to bardzo poważne wady. Niestety, nie znam odpowiedzi na pytanie: czy feler dotyczy tylko tego jednego egzemplarzu, konkretnej serii, a może całego modelu spodni?

W mojej ocenie z pewnością za zaletę nie można uznać cenę bazowa spodni, czyli 299 złotych. Cena promocyjna wynosi 99,99 złotych i taką kwotę z pewnością można zapłacić za spodnie Tuned In Trouser Dare 2b.

Zalety

+ bardzo dobra termika materiału

+ lekki i szybkoschnący materiał

+ odporne na uszkodzenia

+ nie zbierają brudu

+ bardzo wygodne

+ regulowany pas

Wady

– słabe szwy i wykończenia

– wysoka cena regularna

2 Comments

 1. Jakub

  Twoja recenzja zachęciła mnie do kupna tych spodni. Ale dopiero teraz udało się je zamówić, nie ukrywam też, ze czekałem na wyprzedaże. Będę je testował już wczesną wiosną, także zobaczymy, jak sprawdzą się u mnie.

  Reply
  1. 5kierunek (Post author)

   Też tak uważam, że czas wyprzedaży to doskonała okazja do kupienia dobrych produktów za realna cenę wg miary na polską kieszeń. Dlatego zawsze w testach zwracam uwagę na relację ceny do jakości. Polecam też wersję krótszych spodenek http://5kierunek.pl/spodenki-mounted-dare-2b-test/ i życzę powodzenia podczas wiosennych testów.

   Reply

Twój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.