Reportaż – Z wizytą u Zeusa

Reportaż - Z wizytą u Zeusa

Wiosna już za oknem, a w marcowym numerze Magazynu Górskiego znajdziecie pierwszą relację z historycznej podróży „rodzinki z dzieckiem w plecaku”. Reportaż zatytułowany „Z wizytą u Zeusa” poświęcony jest o naszym wyjściu na najwyższy szczyt Grecji leżącym w masywie Olimpu – Mytikas 2918 m n.p.m.. Mikołajek miał wówczas niespełna 2 latka. Czy władca Olimpu był łaskawy czy też częstował nas piorunami o tym przeczytacie na stronach 56-61 magazynu nr 71. Poniżej fragment tekstu. (…)

Przygotowania

Warunkiem wyjazdu była bardzo prozaiczna sprawa: nauczenie półtorarocznego dziecka załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych bez pomocy pieluchy. Żona miała nieść dziecko w nosidle i podczepiony wodoszczelny worek na Mikołajkowe ubrania i śpiwór, ja całą resztę potrzebną do przeżycia z małym dzieckiem trzytygodniowej podróży. Każdy gram był na wagę złota, więc na pieluchy nie było już miejsca.

Tanie bilety, tradycyjnie upolowane przez Beatę, dodatkowo mobilizowały nas do pożegnania się z niepisanym symbolem niemowlęctwa. Po miesiącu bezbolesnej nauki, przyszedł sukces. Bogowie nam sprzyjali. Po testach w Beskidach i Gorcach, gdzie sprawdzaliśmy ułożenia sprzętu w plecaku, rodzaje ubrań, różne namioty, etc. przyszedł długo oczekiwany dzień. Wylecieliśmy z Krakowa o 0.30. Mikołajek dzielnie się trzymał i bardzo chciał być świadomy pierwszego lotu w życiu. Niestety, nasz mały podróżnik tuż po zapięciu pasów, odleciał do krainy rządzonej przez Morfeusza. Czyżby znów interwencja mieszkańców Olimpu?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.