Reportaż – Z wizytą u Zeusa

Reportaż - Z wizytą u Zeusa

Wiosna już za oknem, a w marcowym numerze Magazynu Górskiego znajdziecie pierwszą relację z historycznej podróży „rodzinki z dzieckiem w plecaku”. Reportaż zatytułowany „Z wizytą u Zeusa” poświęcony jest o naszym wyjściu na najwyższy szczyt Grecji leżącym w masywie Olimpu – Mytikas 2918 m n.p.m.. Mikołajek miał wówczas niespełna 2 latka. Czy władca Olimpu był łaskawy czy też częstował nas piorunami o tym przeczytacie na stronach 56-61 magazynu nr 71. Poniżej fragment tekstu. (…)

Przygotowania

Warunkiem wyjazdu była bardzo prozaiczna sprawa: nauczenie półtorarocznego dziecka załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych bez pomocy pieluchy. Żona miała nieść dziecko w nosidle i podczepiony wodoszczelny worek na Mikołajkowe ubrania i śpiwór, ja całą resztę potrzebną do przeżycia z małym dzieckiem trzytygodniowej podróży. Każdy gram był na wagę złota, więc na pieluchy nie było już miejsca.

Tanie bilety, tradycyjnie upolowane przez Beatę, dodatkowo mobilizowały nas do pożegnania się z niepisanym symbolem niemowlęctwa. Po miesiącu bezbolesnej nauki, przyszedł sukces. Bogowie nam sprzyjali. Po testach w Beskidach i Gorcach, gdzie sprawdzaliśmy ułożenia sprzętu w plecaku, rodzaje ubrań, różne namioty, etc. przyszedł długo oczekiwany dzień. Wylecieliśmy z Krakowa o 0.30. Mikołajek dzielnie się trzymał i bardzo chciał być świadomy pierwszego lotu w życiu. Niestety, nasz mały podróżnik tuż po zapięciu pasów, odleciał do krainy rządzonej przez Morfeusza. Czyżby znów interwencja mieszkańców Olimpu?

Twój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.