Maltańskie plaże

Piąty Kierunek - Maltańskie plaże

Maltańskie plaże kuszą turystów ciepłą, lazurową wodą. Cieśnina między wyspami Comino i Cominotto znana jako Błękitna Laguna to raj dla amatorów nurkowania. Poza największymi plażami Mellieha Bay i Golden Bay warto zaglądnąć też na te mniejsze. Polecamy St. Peter’s Pool nieopodal rybackiej wioski Marsaxlokk, Ramla z rudym piaskiem na Gozo oraz Paradise Bay na północnym zachodzie głównej wyspy. Dobre miesiące do zwiedzana to maj, czerwiec, wrzesień, październik: średnia temperatura w dzień to 24-28 stopni. W lipcu i sierpniu jest upalnie. Dobrze jest także pamiętać, że wieczorem do cichego ataku ruszają komary. Ich ukąszenia mogą popsuć wymarzony urlop.

 

2 Comments

 1. SunGroup

  W tym roku wybieram się na Cypr. Ale czytam już którąś relację i zastanawiam się czy nie popełniłem błędu i powinienem wybrać Maltę. Przynajmniej w internecie wygląda o wiele lepiej.

  Reply
  1. 5kierunek (Post author)

   Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, czego szukamy podczas podróży. Dla mnie każde miejsce ma coś do zaoferowania. Aby móc porównać Cypr i Maltę trzeba być w obu miejscach. Niestety, na Cyprze nas jeszcze nie było. Na pewno Malta jest warta odwiedzenia, szczególnie we wrześniu i październiku.

   Reply

Twój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.