Linki

Linki – miejsca warte odwiedzin online

Linki - Polecamy Oblicza GruzjiOblicza Gruzji – najlepsze polskie źródło wiedzy w sieci o Sakartwelo, czyli Gruzji. Serwis prowadzony przez Annę Janicką-Galant i Artura Bińkowskiego jest zbiorem autorskich materiałów gromadzonych latami bezpośrednio podczas podróży oraz eksploracji źródeł z zakresu literatury i filmografii gruzińskiej, antropologii kulturowej, historii i archeologii. Kto chce przygotować się merytorycznie do wyjazdu do Gruzji, serwis jest pozycją obowiązkową.

 

 


Linki – miejsca warte odwiedzin na żywo

Polecamy Janapar Trail

Janapar Trail to długodystansowy 500-kilometrowy szlak o charakterze górskim przez Arcach/Górski Karabach i Armenię. Składa się z 270-kilometrowego odcina prowadzącego z Hadrutu do Wardenis oraz przedłużenia do Erywania o długości 280 kilometrów.

Czytaj więcej o Janapar Trail (język polski)

 

 


Festiwale

Polecamy Na Szage

Na Szage – w ostatnich latach w Polsce praktycznie nie ma miasta, które by nie organizowało jakiejś podróżniczej imprezy. Są one mnie lub bardziej udane. Festiwal Na Szage w Poznaniu należy do najwyższej klasy festiwalowej w kraju z uwagi na wysoki poziom merytoryczny prezentacji, bardzo staranną organizację oraz sympatyczną atmosferę. Wszystko za sprawą zaangażowania niezwykłej ekipy ludzi, skupionych wokół Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 

 


Polecamy BonawenturaFestiwal Przygody i Podróży Bonawentura w Starym Sączu to niezapomniane spotkania z podróżnikami, którzy nie tylko zwiedzają świat, ale potrafią się tymi podróżami dzielić. Starannie dobrane prezentacje, goście i wydarzenia to znak firmowy tego festiwalu. Oczywiście nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie genius loci w osobie Wojtka Knapika. Jeśli dodać do tego magię Starego Sącza uzyskujemy po prostu imprezę doskonałą.